Zawartość

StolemZawartość

O Panoramie

Ośrodek wypoczynkowy Panorama Swornegacie (dawniej Przystań Kusznierewicza) to spokojne, ustronne miejsce nad brzegiem jeziora Karsińskiego, nieopodal Kaszubskie miejscowości o wdzięcznej nazwie Swornegacie.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Swornegacie 

Stylowe domki rozlokowane na wzgórzu zapewniają swoim lokatorom komfort i wygodę. Praktyczne aneksy kuchenne, przestronne, nowoczesne łazienki, wygodne łóżka, czystość i wysoki standard wyposażenia – to ich główne atrybuty.

Osoby lubiące kameralną atmosferę na pewno ucieszą się z niewielkich kominków, przy których można spędzać romantyczne wieczory, przy winie, a amatorzy wspólnego biesiadowania znajdą na werandzie każdego z domków duży grill węglowy, gotowy do przyrządzania najlepszych potraw.

Panorama jest zlokalizowana na wzniesieniu o nazwie "Psia Góra" przy jeziorze Karsińskim wśród lasów. U stóp wzgórza, nad jeziorem znajduje się tawerna niewielka plaża, boisko do siatkówki plażowej, pomost wędkarski oraz obszerny, drewniany podest rekreacyjny, osłonięty liściastą koroną pięknego drzewa.

Na niewielkiej polanie, obok ściany przybrzeżnych trzcin przygotowaliśmy dla naszych gości kamienny krąg ogniskowy. Na życzenie – zapewnimy opał, ławeczki, ruszty do kiełbasek, a nawet gitarę wraz z „obsługą” 

Na amatorów wędkarstwa i sportów wodnych czeka sprzęt pływający i jezioro, a turyści i grzybiarze na pewno nie zawiodą się na Borach Tucholskich, rozciągających się wokół „Panoramy” .Na turystów rowerowych czeka wiele kilometrów tras przebiegających przez malownicze tereny Zaborskiego Parku Krajobrazowego i borów Tucholskich. Lokalne rzeki takie jak Brda, Zbrzyca, Chocina dostarczą natomiast wrażeń kajakarzom Zapraszamy do -  Swornegacie Panorama! 

Widok na ośrodek z jeziora